BİYOGRAFİ

SANATCI HAKKINDA

Kum sanatı Sanatçısı Metin Çakar. Kum sanatıyla televizyon ekranlarından tanıdığımız sanatçı “Yetenek Sizsiniz Turkiye” yarışmasına 2011,2012,2013 yılında 3 sezon  katılarak bu sanatı sevenleriyle paylaşıp başarıyla bu sanatı sergilemiştir. Yurt içi ve yurt dışı katıldığı organizasyonlarda kum sanatını sergileyen ve muhteşem sanatsal gösteriler yapan sanatçı 2011 yılından beri bu sanatını ülkemizde sevenleriyle paylaşmaktan mutluluk duymaktadır.

 KUM SANATI HAKKINDA (Kum Sanatı Nedir?)

Kum sanatı, ışıkla aydınlatılan bir masada kumun ışık ve gölge tekniğine göre serpilerek yapılan resim sanatıdır. Bu sanatla ilgilenenlere kum ressamı yada kum showmeni(göstericisi) denir. Bu gösteri genellikle new age ,enstrumantal tarzında müzikler seçilerek yapılır.Ses ve ışık, gösterinin daha da etkili olmasını sağlar ve büyülü bir atmosfer yaratır.

SAND ART

Sand  art live is a spectacular and original sort of painting art. The moving sand creates continuously fantastic and poetic figures which tell stories.  Sand animation can takes place on stage where the performer creates sand drawings using a light-board and an overhead projector.  The sand animated images are projected in real time on a wide screen for the audiences.

Sand art performances are available with live sand painting technique art practised by Metin Çakar. Performances are created with musics specially designed for your event.